Z tohto zápasu to bolo všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.

Štatistiky:

Strely na bránku: 27:33
Zákroky brankárov: 29:22
Vylúčenia: 8:11

Košice vedú po dvoch zápasoch štvrťfinálovej play-off série nad Slovanom Bratislava 2:0 na víťazné stretnutia.

Košičania v tretej časti hry neskórovali, Slovan Bratislava však napokon porazili 5:4. Hostia mali nádej do samého záveru duelu, nezastavilo ich ani dvojité vylúčenie. Autorom víťazného presného zásahu bol po konečnom zúčtovaní košický útočník Eduard Šimun.

60:00
Zápas sa skončil.

59:54
5:4 – Slovan Bratislava dal gól! Záverečná hra bez brankára hosťom vyšla, znížili na rozdiel jediného presného zásahu. Po prihrávke spoza domácej bránky sa presadil BRENDAN RANFORD.

Asistencia: Liam Pecararo

59:41
Oliver Jokeľ odišiel na trestnú lavicu taktiež, previnil sa nedovoleným bránením v hre. Vyfasoval dvojminútový trest.

58:51
Samson Mahbod ukončil nádeje hostí na potenciálne vyrovnanie, najskôr sa previnil len podrazením. Rozhodcovia mu pridali bonusový dvojminútový trest za nešportové správanie sa a zároveň aj osobný trest do konca stretnutia. Jeho vylúčenie si išiel odpykať Roman Kukumberg.

58:25
Denis Godla sa už hotoval na striedačku, o puk však trestuhodne prišiel Emile Poirier. Košičania získali cenné sekundy v útočnom pásme.

57:13
5:3 – Slovan Bratislava dal gól v presilovej hre! Dobre zahranú presilovku hostia využili na presný zásah a zníženie, úspešnou dorážkou sa prezentoval DANIIL FOMINYCH. Jeho strele predchádzal zákrok Dominika Riečického proti pokusu z hokejky Brendana Ranforda spomedzi kruhov.

Asistencia: Brendan Ranford, Andrej Golian

57:00
Ranford opäť hľadal na teč pripraveného Takáča, s úspechom sa však hostia nestretli.

56:44
Takáčov jemný teč zlikvidoval Riečický.

56:26
Nekončiaca kombinácia hostí bola zakončená Mahbodom, rozhodená defenzíva Košíc ale gól neinkasovala.

55:18
Roman Kukumberg vyprovokoval Alexa Bretona, domáci obranca sa previnil nedovoleným zákrokom. Rozhodcovia ho vylúčili na dve minúty za pästný súboj a hrubosť.

54:33
Radek Deyl opustil trestnú lavicu, Košice prečkali oslabenie bez ťažkostí.

53:38
Početná prevaha hostí sa premenila na sklamanie, Slovan nedokázal za minútu zakončiť ani raz.

52:33
Slovan si vybojoval presilovú hru, za krosček bol na dve minúty vylúčený Radek Deyl.

52:33
Vzájomné vylúčenie zapríčinili potýčkou domáci Matúš Havrila a hosťujúci Adam Lukošik. Obaja vyfasovali dvojminútový trest za pästný súboj a hrubosť.

52:11
Pollock vyzval na strelu Jääskeläinena, toho vychytal pripravený brankár Godla.

51:30
Ani jedno z mužstiev sa v posledných desiatkach sekúnd nedokázalo na dlhší čas usadiť v ofenzívnom pásme, puk tak iba manévroval zo strany na stranu.